BRYNJE Wool Thermo light Shirt


Brynje

Černé triko s dlouhým rukávem vyrobené z nejjemnější merino vlny. Dokáže zkombinovat vlastnosti originální síťoviny a teplé merino vlny, velmi příjemné na dotek. Využijete ho po celý rok v mrazu i teple, při sportu i v klidu. Unisex. Více

Výrobce: Brynje Kód produktu: 10140300

1 850 Kč s DPH
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
černá

ks

Síťovina s termostatemOriginální síťovina s malými oky z velmi jemné merino vlny. Umí kombinovat vlastnosti síťoviny a nejvyšší kvalitu merino vlny. Materiál je velmi příjemný, ideální pro každé počasí. Odvádí vlhkost a zachovává teplotu těla.
Wool Thermo Light ocení sportovci v jakémkoliv počasí. V chladném počasí je vhodná kombinace s Classic Wool, Polar Bug a Antarctic.
Nejvyšší známka 5 v testu norského časopisu o lovu a rybaření Jakt og Fiske 2012.
Brynje of Norway


Brynje je špičkové spodní prádlo, které funguje v jakémkoli počasí. Rodinný podnik byl založen 1887 v norském Larviku.
V 50. letech 20. století vyvinuli první oblečení se síťovou konstrukcí, kterou testovali norští vojáci v náhorní plošině Hardangervidda.
Brynje bylo první termoprádlo na Mt.Everestu, chránilo už Sira Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgaye v roce 1953. Termoprádlo Brynje dodnes používají členové expedic, záchranné složky, ale i sportovci a turisté.


Parametry

Produktová řada Wool Thermo Light
barva černá
materiál 80% merino vlna, 20% polyamid
kód 10140300
střih unisex
značka Brynje
síťovina Ano
síla vlákna 17,500000
gramáž síťoviny 160,000000
funkční Ano
délka rukávu dlouhý rukáv

Články

Vlna nebo polypropylen?

Vlna

Vlněné vlákno může vstřebat vlhkost až do 1/3 své váhy, aniž byste pocítili vlhko na těle. Ušpiněná vlna si uchovává svou původní vůni i po několikadenním nošení. Struktura pletení přispívá k tomu, že prádlo z vlny dobře izoluje a dýchá, i když je vlhké. Merino vlna je velmi tenké vlákno, které téměř vůbec "nekouše".

Protože jsme chtěli funkci vlny ještě více posílit, dokázali jsme to přimícháním 20% polyamidu. Tím se zlepšila jak odolnost a trvanlivost vlákna, tak i schopnost odvádět vlhkost. Další možností, kterou jsme objevili, je dvouvrstvé oblečení s polypropylenovou síťovinou vespod a merino vlnou navrch. Naše výrobky z merino vlny jsou také přívětivé k životnímu prostředí, protože při zpracování vlákna nepoužíváme chlór.

EXP je způsob zpracování vlny, který jako první na světě splňuje přísná kritéria označení "bluesign®" a standardů "Global Organic Textile (G.O.T.S)", a plní i normu "Öko-Tex standard".

Polypropylen  (Polycolon)

Polypropylenové vlákno má zcela unikátní vlastnosti, které z něj dělají výborného pomocníka při výrobě spodního funkčního prádla pro sport a volný čas. Výrobky z polypropylenového vlákna mají výtečné izolační schopnosti při velmi nízké váze meteriálu. Vlákno skvěle přenáší vlhkost do dalších vrstev oblečení a samo vlhkost téměř vůbec nepřijímá. Stejně tak i velmi ryhle usychá. Toto vlákno najdete v síťovinách našich úspěšných řad Super Thermo, Arctic, Antarctic a Polar fleece.

Diskuse

SUPER MICRO

Jemná síťovina pro letní sporty, 100% polypropylen

POLAR FLEECE

Kombinace jemného fleece a síťoviny pro izolaci

ANTARCTIC

Bundy pro chladné a větrné dny

SPRINT

ideální pro tréninky

HELSETRØYE

bavlněná síťovina, klasika od dobytí Mt. Everestu