BRYNJE Super Thermo Shirt w/inlay


Brynje

Modrá síťovina s dlouhým rukávem, ideální první vrstva. Tričko má podložená ramena např. pro chůzi s batohem. Je z polypropylenu, má skvělé izolační vlastnosti, velmi odvádí vlhkost a rychle se vysuší. Do hlubokých mrazů i teplého počasí. Více

Výrobce: Brynje Kód produktu: 10200305

1 350 Kč s DPH
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
tmavě modrázelená

ks

Síťovina s termostatem


V originálním spodním prádle Super Thermo máte na sobě dokonale fungující termostat. Síťovina má vynikající izolační vlastnosti, zároveň spolehlivě a velmi rychle odvádí vlhkost od těla. Ideální první vrstva pro jakoukoliv aktivitu.
Super Thermo vás ochrání před podchlazením i přehřátím.
Síťovina zajišťuje správnou cirkulaci vzduchu, když jste v pohybu. Když odpočíváte, zadržuje teplý vzduch u těla a vytváří kolem vás dokonalou izolační vrstvu. Díky velkým mezerám nedochází k ucpání průduchů nadměrnými tělesnými výpary, originální síťovina snižuje nebezpečí tepelných mostů. Spodní prádlo Super Thermo bylo mnohokrát testováno, výsledky vojenské akademie Krigsskolen a výzkumného ústavu Sintef dokládají, že Super Thermo se nejrychleji vysuší a nejlépe izoluje.

Brynje of Norway


Brynje je špičkové spodní prádlo, které funguje v jakémkoli počasí. Rodinný podnik byl založen 1887 v norském Larviku.
V 50. letech 20. století vyvinuli první oblečení se síťovou konstrukcí, kterou testovali norští vojáci v náhorní plošině Hardangervidda.
Brynje bylo první termoprádlo na Mt.Everestu, chránilo už Sira Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgaye v roce 1953. Termoprádlo Brynje dodnes používají členové expedic, záchranné složky, ale i sportovci a turisté.


Parametry

Produktová řada Super Thermo
barva tmavě modrázelená
materiál 100% polypropylen
kód 10200305
střih unisex
značka Brynje
síťovina Ano
gramáž síťoviny 140,000000
funkční Ano
délka rukávu dlouhý rukáv

Články

Vlna nebo polypropylen?

Vlna

Vlněné vlákno může vstřebat vlhkost až do 1/3 své váhy, aniž byste pocítili vlhko na těle. Ušpiněná vlna si uchovává svou původní vůni i po několikadenním nošení. Struktura pletení přispívá k tomu, že prádlo z vlny dobře izoluje a dýchá, i když je vlhké. Merino vlna je velmi tenké vlákno, které téměř vůbec "nekouše".

Protože jsme chtěli funkci vlny ještě více posílit, dokázali jsme to přimícháním 20% polyamidu. Tím se zlepšila jak odolnost a trvanlivost vlákna, tak i schopnost odvádět vlhkost. Další možností, kterou jsme objevili, je dvouvrstvé oblečení s polypropylenovou síťovinou vespod a merino vlnou navrch. Naše výrobky z merino vlny jsou také přívětivé k životnímu prostředí, protože při zpracování vlákna nepoužíváme chlór.

EXP je způsob zpracování vlny, který jako první na světě splňuje přísná kritéria označení "bluesign®" a standardů "Global Organic Textile (G.O.T.S)", a plní i normu "Öko-Tex standard".

Polypropylen  (Polycolon)

Polypropylenové vlákno má zcela unikátní vlastnosti, které z něj dělají výborného pomocníka při výrobě spodního funkčního prádla pro sport a volný čas. Výrobky z polypropylenového vlákna mají výtečné izolační schopnosti při velmi nízké váze meteriálu. Vlákno skvěle přenáší vlhkost do dalších vrstev oblečení a samo vlhkost téměř vůbec nepřijímá. Stejně tak i velmi ryhle usychá. Toto vlákno najdete v síťovinách našich úspěšných řad Super Thermo, Arctic, Antarctic a Polar fleece.

Diskuse

SUPER MICRO

Jemná síťovina pro letní sporty, 100% polypropylen

POLAR FLEECE

Kombinace jemného fleece a síťoviny pro izolaci

ANTARCTIC

Bundy pro chladné a větrné dny

SPRINT

ideální pro tréninky

HELSETRØYE

bavlněná síťovina, klasika od dobytí Mt. Everestu