O nás

Máme rádi Norsko!

Norge.cz

Naše podnikání začalo koncem roku 2006, kdy jsme se po mnoha cestách po Norsku rozhodli založit stránky pro další cestovatele do severského ráje. Stránky Norge.cz - Vše o Norsku - si rychle našly své čtenáře. Dodnes jsou zdrojem informací pro ty, kteří se krásu Norska teprve rozhodli objevit.

Dárky z Norska a norské svetry

Od roku 2010 jsme k webu přidali i malý eshop s mapami a průvodci. Hned nato už se zrodila myšlenka dovéžet z Norska i nějaké zboží právě jako doplněk ke službám stránek Norge.cz. Zapomněli jste si v Norsku koupit suvenýr? Podívejte se do našeho eshopu... A ono to fungovalo! Další rozšíření obchodu už bylo výraznější, protože jsme se stali výhradními dovozci oblečení značek NORwear/Icewear a následně i pravých norských svetrů od rodinné firmy Norlender Knitwear.

Síťované termoprádlo Brynje

Když jsme se poohlédli na norském trhu, co bychom ještě mohli českému zákazníkovi odhalit, padla volba na zvláštní síťované termoprádlo Brynje of Norway. Podivná díratá trika, která už prý dělají od 50. let 20. století a Edmund Hillary s Tenzingem Norgayem v nich došli na Mt. Everest v roce 1953! No, bude to výzva, řekli jsme si. Ale dobře jsme udělali. Brynje jsme si sami poctivě otestovali a pochopili, že díry v síťovině jsou plné vzduchu a ten funguje jako izolace.

Cestování do Norska

Kromě eshopu a prodejny s norským oblečením pak stále předáváme informace o cestování do Norska. Poradíme i s trajekty nejen do Skandinávie a na Island, ale nově i do Pobaltí, Anglie a Irska. I letenky na to nejmenší letiště v Norsku u nás pořídíte! :)

Chcete poradit, jak vás zbaví vlhkosti a zahřeje děrované triko? Nebo toužíte po pravém norském svetru? A k tomu byste ještě naplánovali svou cestu do Norska? Jste na správné adrese! 

Showroom Jesenice

Protože nám už eshop nestačil, otevřeli jsme pro vás od podzimu 2018 vlastní prodejnu Norskýsvět.cz v Jesenici u Prahy. Zastavte se! Najdete nás ZDE

Naše hlavní značka

Brynje of Norway

Založeno 1887 v norském Larviku. 
V 50. let 20. století vyvinuli první oblečení se síťovou konstrukcí, kterou testovali norští vojáci v náhorní plošině Hardangervidda. 
Termoprádlo Brynje používají členové expedic, záchranné složky, ale i sportovci a turisté.