Poradna BRYNJE

Norské termoprádlo používali už Edmund Hillary a Tenzing Norgay při výstupu na Mt.Everest v roce 1953. Od té doby se síťované oblečení stalo povinnou výbavou expedic na oba póly, po Grónsku nebo v Himalájích. BRYNJE používají norské záchranné složky a velkým odběratelem je i norská armáda.

Dobrodruzi i sportovci si v naší kolekci najdou ten správný kus oblečení, který je uchová v suchu a v teple. Už žádné kompromisy, naše termoprádlo opravdu funguje! 

ifunction fishnetinsidePROČ SÍŤOVINA BRYNJE?

  • Síťovina funguje jako váš osobní termostat.
  • Síťovina výborně odvádí vlhkost od těla.
  • Síťovina nepohlcuje vlhkost.
  • Síťovina se rychle vysuší.
  • Síťovina má málo kontaktních bodů s pokožkou.
  • Síťovina vás izoluje při klidu a odvádí teplo při zvýšené aktivitě.
  • Vyvinuto v norské armádě podle vikingské tradice (BRYNJE = kroužková košile, brnění).

Přečtěte si nezávislé recenze Šarže kvality Soldato.cz

Sport.cz - Kroužková zbroj do boje s počasím

RunGo.cz - TEST: Oblečte se do sítě s termoprádlem BRYNJE

SvětOutdooru.cz - recenze BRYNJE Wool Thermo Shirt

Soldato.cz - Test BRYNJE Super Thermo ve vojenském prostředí

Jak vybrat své BRYNJE?

Než si vyberete své originální norské termprádlo, stačí si odpovědět na dvě otázky. Do jakých teplotních podmínek budu oblečení potřebovat? Jak velkou zátěž musí termoprádlo zvládnout? Ve výběru správné produktové řady pomůže tato tabulka.   

Produktové řady BRYNJE of Norway

JAK SE SPRÁVNĚ OBLÉCI?

Abyste mohli správně regulovat teplotu při různých aktivitách, je potřeba se obléci do několika vrstev oblečení. Jedině tak zůstanete vždy v suchu a teple. Počet vrstev je závislý na druhu pohybu, počasí a vašem osobním pocitu. Běžně se používají tři vrstvy oblečení - základní, střední a vrchní. Každá vrstva má svou specifickou funkci.

  1. Vnitřní vrstva odvádí vlhkost od těla.
  2. Střední vrstva izoluje a udržuje vás v teple.
  3. Vrchní vrstva odvádí vlhkost, zamezí větru a dešti.

1. Vnitřní vrstva

musí být v kontaktu s vaším tělem (pokožkou). Tuto vrstvu vyberete nejlépe z materiálu, který skvěle odvádí vlhkost od těla a dobře se přizpůsobí vašemu tělu. Skvělým příkladem jsou řady Super Thermo, Wool Thermo a Classic Wool, tedy polypropylen nebo merino vlna. Při větší zátěži doporučujeme vybrat slabší první vrstvu, naopak silnější základní vrsta se bude hodit pro mírný pohyb ve větším chladu. Pro sportovní aktivity nedoporučujeme bavlnu, protože rychle přijme vlhkost a můžete pak rychle prochladnout. Bavlna je vhodná jen pro nenáročný pohyb.

2. Střední vrstva

může být poněkud volnější, než první vrstva, ale opět s dobrým kontaktem s vaším tělem. Jedině tak bude první a druhá vrstva spolupracovat. Střední vrstva vás má za úkol izolovat od chladu a dobře převést vlhkost do vrchní vrstvy. Fleece, vlna nebo polypropylen a polyester jsou ty správné materiály pro tuto vrstvu. Výhodou této části oblečení mohou být různé možnosti regulace - dlouhé zipy,vysoký límec, dlouhý rukáv s prostupem pro palec, atd. Doporučujeme naši řadu Classic Wool, Arctic, Polar fleece, Antarctic, Expedition

3. Vrchní vrstva

vás ochrání před počasím (větrem a deštěm), ale zároveň musí dobře odvádět vlhkost pryč z vnitřních vrstev, takže musí dobře "dýchat". Soft shell, silnější merino vlna nebo podobné materiály se hodí pro tuto vrstvu. Doporučujeme vybírat i podle dalších funkčních prvků vrchní vrstvy - odvětrávání v podpaží, stahovací kapuce, dlouhé zipy. Volba závisí také na druhu pohybu a činnosti. Polar fleece, Antarctic. 

Oblékáním do vrstev budete správně regulovat teplotu. Vrstvy pak můžete podle potřeby svlékat a oblékat. Pamatujte, že oblečení může rychle ztrácet své vlastnosti, pokud se o něj nebudete dobře starat a dodržovat pokyny k údržbě. Správná volba oblečení vám zpříjemní váš výlet, trénink nebo závod. A musí vás udržet v suchu a teple.

Zatím tu nic není

Expedice BRYNJE

Expedice BRYNJE

Naše oblečení vydrží i extrémní podmínky a uchová své uživatele v teple a suchu. Testováno expedicemi po celé zemněkouli!

Brynje radí

Vlna nebo polypropylen?

Vlna nebo polypropylen?

Vlna

Vlněné vlákno může vstřebat vlhkost až do 1/3 své váhy, aniž byste pocítili vlhko na těle.

Polypropylen  (Polycolon)

Vlákno skvěle přenáší vlhkost do dalších vrstev oblečení a samo vlhkost téměř vůbec nepřijímá. Stejně tak i velmi ryhle usychá.