SHOWROOM JESENICE PO-PÁ 10-13 14-18 hod.

Vlna

Vlněné vlákno může vstřebat vlhkost až do 1/3 své váhy, aniž byste pocítili vlhko na těle. Ušpiněná vlna si uchovává svou původní vůni i po několikadenním nošení. Struktura pletení přispívá k tomu, že prádlo z vlny dobře izoluje a dýchá, i když je vlhké. Merino vlna je velmi tenké vlákno, které téměř vůbec "nekouše".

Protože jsme chtěli funkci vlny ještě více posílit, dokázali jsme to přimícháním 20% polyamidu. Tím se zlepšila jak odolnost a trvanlivost vlákna, tak i schopnost odvádět vlhkost. Další možností, kterou jsme objevili, je dvouvrstvé oblečení s polypropylenovou síťovinou vespod a merino vlnou navrch. Naše výrobky z merino vlny jsou také přívětivé k životnímu prostředí, protože při zpracování vlákna nepoužíváme chlór.

EXP je způsob zpracování vlny, který jako první na světě splňuje přísná kritéria označení "bluesign®" a standardů "Global Organic Textile (G.O.T.S)", a plní i normu "Öko-Tex standard".

Polypropylen  (Polycolon)

Polypropylenové vlákno má zcela unikátní vlastnosti, které z něj dělají výborného pomocníka při výrobě spodního funkčního prádla pro sport a volný čas. Výrobky z polypropylenového vlákna mají výtečné izolační schopnosti při velmi nízké váze meteriálu. Vlákno skvěle přenáší vlhkost do dalších vrstev oblečení a samo vlhkost téměř vůbec nepřijímá. Stejně tak i velmi ryhle usychá. Toto vlákno najdete v síťovinách našich úspěšných řad Super Thermo, Arctic, Antarctic a Polar fleece.